Աջակցության ծրագրերից մինչև արտահանման ապահովագրություն, ֆակտորինգ և ֆինանսական հնարավորություններ՝ բոլորը մեկ վայրում
Banner
Փետրվարի 17-ին «Կոնգրես Երևան» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Աջակցության ծրագրեր, ֆակտորինգ և արտահանման ապահովագրություն արտադրողների համար» խորագրով միջոցառումը: Միջոցառումը կազմակերպվել է Հայաստանի ներդրումային խորհրդի կողմից` ԱրմՍվիսԲանկի գործընկերությամբ:
Արտադրությամբ զբաղվող ընկերությունների համար մեկ հարթակում համախմբվել էին մի շարք առանցքային թեմաներ, որոնք ներկայացրեցին Հայաստանի ներդրումային խորհրդի փորձագետները, ԱրմՍվիսԲանկի և Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալության ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ՎԶԵԲ-ի Փոքր բիզնեսի խորհրդատվության թիմի ներկայացուցիչները։
Մենք հավաքել ենք միջոցառման ընթացքում ներկայացված ծրագրերի վերաբերյալ տեղեկությունները մեկ վայրում, որպեսզի դրանք ավելի հասանելի լինեն ձեզ համար: Աջակցության ծրագրերից մինչև արտահանման ապահովագրություն, ֆակտորինգ և ֆինանսական հնարավորություններ՝ բոլորը մեկ վայրում:
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Աջակցության ծրագրեր և բարեփոխումներ
- Ինչպես կարող եք պետական գնումներում հաղթելուց հետո գումարը ստանալ բանկից` մինչև ընդունման-հանձնման ակտը. CLICK HERE
- Սերտիֆիկացման ծախսի 50%-ի չափով փոխհատուցում. Ապրանքների և ընկերությունների սերտիֆիկացման աջակցության ծրագիր. CLICK HERE
- Ինչպես մի քանի րոպեում լրացնել դիմում և ստանալ պետությունից յուրաքանչյուր աշխատողի մասով մինչև 500,000 դրամ, եթե աշխատանքի եք վերցրել անփորձ կամ Արցախից բռնի տեղահանված անձ. CLICK HERE
- Համախառն եկամտից մինչև 2.5%-ի չափով նվազեցումներ` պետական բուհերին կամ այլ կրթական հաստատություններին նվիրատվություններ անելու շնորհիվ. CLICK HERE
Հայաստանի ներդրումային խորհուրդ
Բիզնեսի ֆինանսավորում մինչև 35% cashback-ի հնարավորությամբ
ԵՄ-ն բիզնեսի համար ծրագրի – ՎԶԵԲ-ի վարկային գիծ (EU4Business-EBRD Credit Line)
- Բիզնեսի ֆինանսավորում մինչև 35% cashback-ի հնարավորությամբ. CLICK HERE
- Ready to Export: Արտահանման պատրաստվածության և զարգացման հատուկ ծրագիր արտադրողների համար. CLICK HERE
ՎԶԵԲ Հայաստանի Փոքր բիզնեսի խորհրդատվության թիմ/EU4Business-EBRD վարկային գծի ազգային թիմ
Տեղական ռեգրեսային և ոչ ռեգրեսային ֆակտորինգ
Տեղական ռեգրեսային և ոչ ռեգրեսային ֆակտորինգի հնարավորությունները արտադրողների համար. CLICK HERE
ԱրմՍվիսԲանկ ՓԲԸ
Արտահանման հետ կապված կարճաժամկետ առևտրային վարկի, նախաարտահանման ֆինանսավորման և կապիտալ ծախսերի ֆինանսավորման ապահովագրություն

All Resources in One Place | Assistance Programs, Factoring, and Export Insurance for Producers
On February 17, the "Congress Yerevan" Hotel hosted an event titled "Assistance Programs, Factoring, and Export Insurance for Producers." The event was organized by the Investment Council of Armenia (IC Armenia) in partnership with ArmSwissBank.
The forum brought together several key topics for manufacturing companies, presented by experts from the Investment Council of Armenia, representatives from ArmSwissBank and the Export Insurance Agency of Armenia, as well as the EBRD’s Advice for Small Businesses team.
We have gathered all information on assistance programs and financing opportunities that was presented during the event in one place, making it easy for you to access and explore.
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Assistance Programs and Reforms
- How to receive funds from a bank after winning a public procurement tender — before the acceptance handover act is signed: CLICK HERE
- Reimbursement of up to 50% of certification costs: certification support program: CLICK HERE
- How to complete an application in just a few minutes and receive up to AMD 500,000 per employee from the state, if you have hired an inexperienced employee or a person forcibly displaced from Artsakh: CLICK HERE
Deductions of up to 2.5% of gross income, available through making donations to state universities or other educational institutions: CLICK HERE
Presented by: IC Armenia Expert Team
Business Financing with up to up to 35% Cashback Opportunities
EU4Business-EBRD Credit Line
- Business Financing with up to up to 35% Cashback Opportunities: CLICK HERE
Ready to Export: A special export readiness and development program for producers: CLICK HERE
Presented by: EBRD Advice for Small Businesses in Armenia / EU4Business-EBRD Credit Line National Team
Local and International Factoring
Learn More About Local and International Factoring and the Opportunities It Offers for Businesses: CLICK HERE
Presented by: ArmSwissBank
Insurance of Short-term trade credits related to exports, pre-export financing and capital expenditure financing