ՓՄՁ Զարգացման Ենթախորհրդի 20-րդ նիստ
Կրթական ծրագրերի իրականացման համար սահմանված որոշ տեխնիկական պահանջների վերանայում (այդ թվում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց մասնագիտական կրթության և վերապատրաստման հնարավորությունների ընդլայնման տեսանկյունից) («ՀՀ կառավարության 2009 թվականի հուլիսի 9-ի N 808-Ն և 2001 թվականի հունվարի 16-ի N 24 որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծ):
Աշխատանքային պայմանագրերի կնքման թվային հարթակի ներդրման նախաձեռնություն («Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծ)
Համալիր հարկային ստուգումների տարեկան ծրագրի չհրապարակման, հարկային հաշվարկների ճշգրտման սահմանափակումների, հարկային պարտավորությունների առաջադրման ժամկետների նախագծի վերաբերյալ (04.10.2023 թ. ՓՄՁ ենթախորհրդի նիստում հետաձգված հարց)։
ՀՀ-ում ազատ տնտեսական գոտիների գործունեությանն առնչվող խնդիրներ (ԱՏԳ շահագործողների ռեեստրում ներառվելու ընթացակարգի և այլ հիմնախնդիրների քննարկում):

Revision of some technical requirements established for the implementation of educational programs (including from the point of view of expanding professional education and training opportunities for persons forcibly displaced from Nagorno-Karabakh) ("in the RA Government's Decision No. 808-N of July 9, 2009 and No. 24 of January 16, 2001 on making amendments and additions" draft decision of the Government of the Republic of Armenia).
Initiative to introduce a digital platform for concluding labor contracts (draft of the Law of the Republic of Armenia "On Making Amendments and Additions to the Labor Code of the Republic of Armenia")
Regarding the non-publication of the annual program of complex tax audits, restrictions on the adjustment of tax calculations, the project of the deadlines for the nomination of tax obligations ( issue postponed in the session of the SME sub-council on 04.10.2023).
Issues related to the operation of free economic zones in RA (discussion of the procedure for inclusion in the register of free economic zones and other issues).