ՓՄՁ Զարգացման խորհդրի 26-րդ նիստ
2024 թվականի ընթացքում Խորհրդի շրջանակներում իրականացված աշխատանքների մասին Ա. Խորհրդի անդամների ռոտացիայի և Խորհրդի աշխատակարգի քննարկման արդյունքների ներկայացում Բ. 2024 թվականի ընթացքում Խորհրդի շրջանակներում քննարկված նախաձեռնություններ.
• Հարց 2
E-draft հարթակում հրապարակված` «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» oրենքի նախագծի վերաբերյալ (աշխատաժամանակի կրճատում՝ օրական 8-ից 7 ժամ, շաբաթական՝ 40-ից 35՝ պահպանելով աշխատավարձը)։ (Հարցը վերաբերվում է ՀՀ տարածքում գործող բոլոր ՓՄՁ սուբյեկնտերին)
• Հարց 3
Անվտանգության կառավարման համակարգերի և արտադրանքի համապատասխանության սերտիֆիկատների ստացման աջակցության ծրագիրի վերաբերյալ։ (Հարցը վերաբերվում է ՀՀ տարածքում գործող՝ գյուղատնտեսության և մշակող արդյունաբերության ոլորտներում գործող՝ ՓՄՁ սուբյեկնտերին)
• Հարց 4
Տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի կողմից նախաձեռնված` «ՀՀ-ում ստուգումների կազմակերպման և անցկացման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծ, որով մի շարք խնդրահարույց կետեր են առաջարկվում. ● Ստուգումներն իրականացնելու մասին նախնական ծանուցման պահանջի վերացում, իսկ որոշ դեպերում ընդհանրապես առանց ստուգման հանձնարարագիրը տնտեսավարողն ներկայացնելու ստուգման իրականացում, ● Տնտեսավարողների ծանուցման ոչ հստակ մեխանիզմների ներդրում, ● Ոչ բավարար կարգավորված «ուսումնասիրություն»-ների ներդնում։ (Հարցը վերաբերվում է ՀՀ տարածքում գործող՝ բոլոր ՓՄՁ սուբյեկնտերին)։