ՓՄՁ Զարգացման Խորհրդի 22-րդ նիստ
Փորձաքննության արդյունքների համաձայն երկակի նշանակության ապրանքներ չհանդիսացող ապրանքների արտահանման և ռազմական նշանակության ապրանք չհանդիսացող ապրանքների ներմուծման ժամանակ կրկնակի փորձաքննության անհրաժեշտությունը բացառելուն ուղղված կարգավորումների ներդրում («Երկակի նշանակության ապրանքների արտահանման, Հայաստանի Հանրապետության տարածքով դրանց տարանցիկ փոխադրման, ինչպես նաև երկակի նշանակության տեղեկատվության և մտավոր գործունեության արդյունքների փոխանցման նկատմամբ հսկողության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին և «Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծեր).
Գնման պայմանագրից ծագող դրամական պահանջի զիջման դիմաց ֆինանսավորման (ֆակտորինգի) պայմանագրի կնքման համար իրավակարգավորումների ներդրում («ՀՀ կառավարության 2017 թվականի մայիսի 4-ի N 526-Ն որոշման մեջ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծ)

SME Development 22th Council Meeting
According to the results of the examination, introduction of regulations aimed at excluding the need for double examination during the export of non-dual-purpose goods and the import of goods that are not military goods ("Control over the export of dual-purpose goods, their transit through the territory of the Republic of Armenia, as well as the transfer of dual-purpose information and results of intellectual activity Draft Laws on Amendments to the Law on Customs and Amendments to the Law on Customs Regulation).
Introduction of legal regulations for concluding a financing (factoring) contract in return for the concession of the monetary claim arising from the purchase contract ("Draft of the RA Government Decision on making additions to the RA Government Decision No. 526-N of May 4, 2017"),