ՓՄՁ Զարգացման Խորհրդի 19-րդ նիստ
Բարձր որակավորում ունեցող աշխատողների ներգրավումը խրախուսող փաթեթ (ՀՀ կառավարության 2022 թվականի օգոստոսի 4-ի №1224-Լ որոշում), Առևտրային ցանցերի և մատակարար կազմակերպությունների միջև վճարային պարտավորությունների պարբերաբար չկատարումը կանխարգելող կարգավորումներ, Ոչ ակտիվ հարկատու կազմակերպությունների` պարզեցված կարգով լուծարման վերաբերյալ կարգավորումներ («Քաղաքացիական օրենսգրքում» լրացումներ կատարելու մասին», «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին օրենքում լրացումներ կատարելու մասին», «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծեր)
Հեռավար և համակցված հեռավար եղանակով աշխատանքի կանխատեսելի և ճկուն օրենսդրական կարգավորումների ներդրում («ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծ)
ՍԵՅՖ (Simple Agreement for Future Equity - SAFE) պայմանագրերի համար իրավակարգավորող դաշտի ստեղծում (««Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ)
Խնդիր 4
Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների կողմից շահաբաժինների վճարման կարգավորումների պարզեցում (««Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծ)

SME Development 19th Council Meeting
Package to encourage the involvement of highly qualified employees (Decision of the Government of the Republic of Armenia No. 1224-L of August 4, 2022), Regulations preventing periodic non-fulfillment of payment obligations between retail chains and supplier organizations, Regulations on the simplified liquidation of inactive taxpayer organizations (draft laws on amendments to the Civil Code, on amendments to the Law on State Registration of Legal Entities, Separated Subdivisions, Institutions and Individual Entrepreneurs, on Amendments to the Law on Joint Stock Companies)
Introduction of predictable and flexible legislative regulations for remote and combined remote work (Draft Law "On Amendments and Supplements to the Labor Code of the Republic of Armenia")
Creation of a legal framework for SAFE (Simple Agreement for Future Equity - SAFE) contracts (Draft Law of the Republic of Armenia "On Amendments and Supplements to the Law of the Republic of Armenia "On Joint Stock Companies")
Simplification of the regulations for the payment of dividends by limited liability companies (Draft Law on Amendments to the Law on Limited Liability Companies)