ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի 14-րդ նիստ
Նախորդ նիստերի ընթացքում ընդունված որոշումների կատարման մասին Խորհրդի զեկուցում` Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի և Վայոց Ձորի մարզերում զբոսաշրջության խթանման միջոռումը հաստատելու մասին կառավարության որոշման նախագիծ Մշակող արդյունաբերության ոլորտում մասնագետների ներգրավման միջոցառումը հաստատելւ մասին կառավարության որոշման նախագիծ Հայաստանում գործող ածանցյալ ֆինանսական գործիքների կիրառման խրախուսման միջոցառում ՓՄՁ-ների համար բանկային երաշխիքների մասով աջակցության ծրագիր
Բիզնեսների թվային տրանսֆորմացիան և ավտոմատացումը խրախուսող մեխանիզմների ներդրում ՀՀ կառավարության 2020 թվականի դեկտեմբերի 3-ի N1976-Ն որոշման հետևանքով
Հարկային օրենսգրքում փոխությունների փաթեթ` բիզնեսի կողմից ԲՈւՀ-երին, միջին մասնագիտական և հանրակրթական հաստատություններին նվիրատվությունների ծավալը մեծացնելու նպատակով
Գյուղատնտեսական նշանակության հողերի վարձակալության ժամկետի 25 տարվա վերին շեմի վերանայում
Հարց 5
Աշխատանքային պայմանագրերի և աշխատանքի ընդունման մասին անհատական իրավական ակտերի հաշվառման և աշխատանքային պայմանագրերի կնքման էլեկտրոնային հարթակի վերարբերյալ շրջանառված նախագծի վերաբերյալ քննարկում

Report of the Council on the implementation of the decisions adopted during the previous sessions: Draft Government Decision on approving the measure to promote tourism in the Syunik and Vayots Dzor regions of the Republic of Armenia Draft Government Decision on approving the measure to attract specialists in the field of developing industries A measure to encourage the use of derivative financial instruments operating in Armenia A program to support SMEs in terms of bank guarantees
Introduction of mechanisms to encourage the digital transformation and automation of businesses as a result of the RA Government Decision No. 1976-N of December 3, 2020
A package of changes to the Tax Code in order to increase the volume of donations from business to higher educational institutions, secondary vocational and general education institutions
Revision of the upper limit of the 25-year lease term of agricultural lands
Discussion on the draft of the electronic platform for registration of labor contracts and individual legal acts on employment and conclusion of labor contracts